نکاتی برای ریباند

آموزش بسکتبال دانک: برای ریباند کردن چندین فاکتور مهم وجود دارد که در صورت رعایت آنها می توانید در انجام یکی از مهمترین حرکات بسکتبال موفق ظاهر شوید.

* تفکر یک ریباندر را داشته باشید: بازیکنی که مصمم به ریباند و جمع کردن توپ ها از روی حلقه است، بدون هیچ ترسی از برخورد و شرایط موجود در مسابقه برای ریباند کردن تلاش می کند.

* مسیر توپ را بخوانید: اگر یک بازیکن بتواند مسیر توپ را شناسایی کند می تواند در ریباند یک گام از بقیه بازیکنان جلوتر باشد. این عمل در ظاهر بسیار ساده به نظر می رسد اما تشخیص مسیر فرود توپ بسیار کار مشکلی می باشد و تنها بازیکنانی که توانایی بالایی در تشخیص آن دارند می توانند موفق باشند. البته اگرچه قسمتی از این مهارت ذاتی است اما با تمرین زیاد می توان به آن رسید.

* باکس آوت "Box Out" : مهمترین بخش ریباند Box Out می باشد. در این حرکت بازیکنان تلاش می کنند تا بازیکن حریف را با بدن از حلقه دور نمایند و فضای بیشتری را برای خود به وجود آورند تا به راحتی بتوانند توپ را ریباند کنند. در کل بازیکن ریباندر اگر بتواند با فاصله ای نسبتا خوب از حلقه بین بازیکن و حلقه قرار گیرد می تواند توپ را از روی حلقه جمع کند. لازم به ذکر است که بعضی اوقات شوت ها با برخورد به کناره حلقه با شتاب زیاد از حلقه فاصله میگیرد و بازیکن Box Out کننده شاید نتواند آن را ریباند کند. اما این اتفاق بسیار کم رخ می دهد و می توان گفت شاید اصلا رخ نمی دهد. برای همین بازیکنان باید سعی کنند هر چقدر که می توانند حریف را با عمل Box Out از حلقه دور نمایند.

 

منابع: سایت های WikiHow و Break Through Basketball

ترجمه شده توسط شهریار مقدمی

 

با ما در ارتباط باشید

  • dummy9734 984 935 98+

  • dummy info@dunk.ir

عضویت خبرنامه

کلی حقوق نزد گروه آموزش بسکتبال دانک محفوظ می باشد @2017

جستجو