معرفی انواع دریبل بسکتبال

آموزش بسکتبال دانک: دریبل زدن در ورزش بسکتبال بسیار مهم و کلیدی است. اگر با انواع این مهارت آشنایی داشته باشید و بتوانید آن را به درستی انجام دهید، می‌توانید در هر شرایطی در زمین بسکتبال موفق ظاهر شوید.

 

1- دریبل دو طرفه (Crossover): دریبلی که توپ بعد از برخورد با زمین از دستی به دست دیگری منتقل می شود.

2- دریبل از پشت (Behind the back): دریبلی که توپ بعد از برخورد با زمین از دستی به دست دیگر منتقل شود. تفاوت این دریبل با Crossover در این است که این دریبل از پشت انجام می شود و دریبل دو طرفه از جلو صورت می پذیرد. البته دریبل Behind the back هم نوعی دریبل دو طرفه به حساب می آید اما برای تفهیم بهتر دریبل ها، این دو دریبل را جداگانه می شناسند.

3- دریبل از بین پا (Between the legs): دریبلی که توپ از بین دو پا رد می شود. حتما باید توجه داشته باشید که پاها باید در یک خط قرار داشته باشند.

4- دریبل چرخشی (Spin): در این دریبل بازیکن هنگام دریبل زدن عمل چرخیدن را بدون اینکه دبل کند انجام می دهد. در این دریبل یک پا ثابت می شود و پای دیگر می چرخد.

5- دریبل In & Out: دریبلی است که توپ یک بار رو به جلو و یه بار رو به عقب زده می شود.

6- دریبل Hesitation: کلمه Hesitate در لغت به معنای درنگ و تامل کردن است. این نوع دریبل که می توان از آن به عنوان دریبل همراه با مکث هم نام برد، بیشتر نوعی حرکت است تا دریبل. اما به دلیل اهمیت و کارایی فراوان این دریبل، در دسته دریبل ها قرار می گیرد.

البته دریبل های دیگری از جمله دریبل Pull up و Back Up و سایر دریبل ها را هم می توان نام برد اما این شش دریبل علاوه بر اینکه شناخته شده تر می باشند، بلکه کارایی بیشتری دارند و در سطح اول بسکتبال دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.

 

با ما در ارتباط باشید

  • dummy9734 984 935 98+

  • dummy info@dunk.ir

عضویت خبرنامه

کلی حقوق نزد گروه آموزش بسکتبال دانک محفوظ می باشد @2017

جستجو