هشت نکته مهم درباره آماده شدن ذهن بازیکن پیش از مسابقه

گروه بسکتبال دانک: یکی از نکاتی که در بازی یک بازیکن بسیار موثر خواهد بود، آمادگی ذهنی آن بازیکن پیش از مسابقه می‌باشد. اکنون ما هشت نکته را در این رابطه به شما معرفی می‌کنیم.

 

1- شروع سریع: بهتر است از شب قبل از مسابقه آماده سازی خود را آغاز نمایید.

2- بازی را تجسم کنید و این عمل را چند بار در ذهن خود تکرار کنید: کارهایی که قصد دارید در بازی انجام دهید را مرور کنید. کسب امتیاز، ریباند، دفاع خوب، گل کردن پنالتی هایتان و ... . خودتان را در ذهن مشاهده کنید که در حال دریبل، پرتاب سه امتیازی یا حتی زمانی که توپ را برای اولین بار در مسابقه دریافت می کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که از رویا پردازی درباره کارهایی که نمی توانید انجام دهید اجتناب کنید و از مسیر متمرکز شدن خارج نشوید.

3- ذهن خود را در آرامش نگه دارید و نگذارید تا چیزی شما را ناراحت کند.

4- آرام باشید و تمام وقت را تمرکز کنید: تمرکز کنید درباره بخش هایی که در آن بازی خواهید کرد و نتیجه کارهایتان را برای خود تجسم نمایید.

5- درباره موضوعات دلگرم کننده با افراد مثبت اندیش صحبت کنید، نه با افرادی که نگرش منفی دارند.

6- بیش از حد سعی نکنید روی بازی تمرکز کنید چون شما اشتباه خواهید کرد و ناخود آگاه به ناراحتی ها و وخامت کشیده خواهید شد: در سطح شما، نیاز به حفظ آرامش و کمک به تیم خود را از نقاط قوت خود بدانید.

7- وقتی که به شکست فکر می کنید، نیاز دارید تا به خودتان تاکید کنید که همه چیز بدی ممکن است رخ دهد: به جای ترسیدن از شکست به خودتان بگویید که شکست وجود دارد ولی می توان مقابل آن مقاومت کرد.

8- آرامش داشته باشید (Relax باشید) و خوش بگذرانید: به خودتان تاکید کنید که این تقریبا غیر ممکن است که شما بسیاری از کارها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. اما می توانید تلاش خود را کنید و برای این راه نباید همیشه در یه گوشه بمانید. می توانید کارهای خوشحال کننده انجام دهید (بدون اینکه زیاد انرژی خود را هدر دهید). ضمن اینکه به یاد داشته باشید که شما چقدر تمرین کردید و تصویر کارهایی که می توانید به شکل درست انجام دهید در ذهن خود مرور کنید. با این حال اعتماد به نفس و سخت کوشی را فراموش نکنید.

 

نوشته شده توسط شهریار مقدمی

 

با ما در ارتباط باشید

  • dummy9734 984 935 98+

  • dummy info@dunk.ir

عضویت خبرنامه

کلی حقوق نزد گروه آموزش بسکتبال دانک محفوظ می باشد @2017

جستجو