The Latest

دانک: کادر فنی چین تایپه اسامی 12 بازیکن را جهت سفر به تهران و شرکت در مسابقات جام ملتهای زیر 18 سال آسیا در سال 2016 را اعلام کردند.

 

     بر اساس اعلام سایت رسمی مسابقات، تنها سه بازیکن از تیم اعزامی به مسابقات جام جهانی زیر 17 سال پسران در سال 2016 که ماه گذشته برگزار شد در ترکیب این تیم حضور دارند. Wu Pei-Chia، Chen Yu-Wei و Chang Chen-Ya در اسپانیا تیم زیر 17 سال چین تایپه را همراهی می کردند و اکنون در خدمت تیم زیر 18 سال کشورشان خواهند بود.

 

ترکیب 12 نفره تیم ملی فیلیپین برای مسابقات جام ملتهای زیر 18 سال پسران در سال 2016
Wang Yung-Cheng Kai Kuo-Hao Ting Sheng-Ju Chen Yu-Wei
Jian Ting-Jhao Hsieh Ya-Hsuan Chou Kuei-Yu Huang Chien-Chih
Chang Chen-Ya Tseng Hsiang-Chun Li Chia-Kang Wu Pei-Chia

 

     Lin Tin-Chien که متولد سال 1999 می باشد و یکی از بهترین بازیکنان چین تایپه در مسابقات جام ملتهای زیر 16 سال و جام جهانی زیر 17 سال به شمار می رود، امسال در ترکیب تیم زیر 18 سال چین تایپه حضور ندارد.

     چین تایپه در مسابقات جام ملتهای زیر 18 سال با تیم های چین، فیلیپین، عراق و تایلند در گروه A هم گروه است. چین تایپه در دوره گذشته این مسابقات در دوحه قطر مقابل چین، قهرمان مسابقات شکست خورد و در مرحله نیمه نهایی از مسابقات کنار رفت.

بیست و چهارمین دوره جام ملتهای زیر 18 سال پسران، از 1 مرداد تا 10 مرداد 1395 در تهران برگزار می شود. سه تیم برتر این مسابقات جواز حضور در مسابقات جام جهانی زیر 19 سال پسران در سال 2017 را کسب می کنند

.

دانک: ترکیب دوازده نفری تیم ملی بسکتبال فیلیپین جهت شرکت در مسابقات جام ملتهای زیر 18 سال پسران آسیا در سال 2016 اعلام شد.

 

     تیم بسکتبال زیر 18 سال فیلیپین که سردمدار بلامنازع مسابقات زیر 18 سال پسران در دهه 70 میلادی بود، 12 دوره (24 سال) است که در بین چهار تیم نهایی این رقابتها قرار نگرفته است و اکنون قصد دارد تا این طلسم 24 ساله را در تهران بشکند.

     سال گذشته مایکل الیور با ترکیبی که همگان را متحیر کرده بود در مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای زیر 16 سال پسران آسیا از گردونه رقابتها کنار رفت. اما اکنون Batang Gilas (نام تیم جوانان فیلیپین) قصد دارد برای شگفت زده کردن اهالی بسکتبال آسیا و دنیا پا به تهران بگذارد.

     Jonas Tibayan، Harvey Pagsanjan و Gian Mamuyac تنها بازیکنانی از تیم زیر 16 سال فیلیپین که سال گذشته توسط الیور هدایت می شد، هستند. ضمن اینکه Jolo Mendoza ستاره فیلیپینی ها در این رقابتها خواهد بود. او سابقه حضور در مسابقات جام ملتهای زیر 16 سال در سال 2013 و جام جهانی زیر 17 سال در سال 2014 را در کارنامه خود دارد. Mendoza با میانگین 16.6 امتیاز در هر بازی بهترین امتیازآور فیلیپینی ها در مسابقات جام ملتهای زیر 16 سال بود. او یکی از کسانی است که به احتمال فراوان در تهران بسیار به چشم خواهد آمد و مورد توجه کارشناسان و مربیان قرار خواهد گرفت.

 

ترکیب 12 نفره تیم ملی فیلیپین برای مسابقات جام ملتهای زیر 18 سال پسران در سال 2016

 JB Bahio Kemark Cariño Theo Flores JV Gallego
Rendell Lee AJ Madrigal Gian Mamuyac Harvey Pagsanjan
Jolo Mendoza Josh Sinclair Jonas Tibayan Fran Yu

 

     تیم ملی زیر 18 سال فیلیپین در این مسابقات در گروه A با تیم های چین، تایوان، عراق، هند و تایلند همگروه است.

     بیست و چهارمین دوره جام ملتهای زیر 18 سال پسران، از 1 مرداد تا 10 مرداد 1395 در تهران برگزار می شود. سه تیم برتر این مسابقات جواز حضور در مسابقات جام جهانی زیر 19 سال پسران در سال 2017 را کسب می کنند.

 

دانک: سرمربی تیم ملی بسکتبال جوانان ایران شرایط بازیکنانش در آستانه رقابت‌های زیر 18 سال آسیا را مناسب می‌داند.

 

     به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال جوانان ایران از اول مرداد رقابت‌هایش در جام ملت‌های آسیا را آغاز خواهد کرد و برای کسب سهمیه جام‌جهانی مسابقه می‌دهد. جوانان بسکتبالیست که میزبان هستند در مرحله گروهی با اندونزی، کره‌جنوبی، ژاپن، قزاقستان و لبنان رقابت خواهند کرد. محمدرضا نوری، سرمربی تیم ملی جوانان ایران از شرایط کنونی بازیکنانش راضی است و می‌گوید حذف سه بازیکن از نفرات حاضر در اردو کار بسیار دشواری است.


      نوری درباره شرایط کنونی تیم ملی جوانان اظهار کرد: خدا را شکر که شرایط کلی بازیکنان خوب است و تنها سه ملی‌پوش ما آسیب‌دیده بودند که استراحت کردند و قرار است شنبه به تیم اضافه شوند.

     امیررضا شه‌روش، مصطفی رضایی و علیرضا بدیع‌الزمانی آسیب‌دیدگی جزئی داشتند که استراحت کردند و مطمئنا به تیم خواهند رسید. بقیه نفرات شرایط خوبی دارند و آماده حضور در مسابقات هستیم. طبق برنامه قرار است پیش از شروع دیدارهایمان یک مسابقه با مهرام و یک دیدار با تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم که مطمئنا می‌تواند محک خوبی برایمان باشد و نقاط ضعف نهایی را نیز از بین ببریم.


      سرمربی تیم ملی بسکتبال جوانان در پاسخ به این سوال که آیا تیمش جزو تیم‌های بلند آسیا است یا نه؟ تصریح کرد: تیم بلندی نداریم. امیرحسین خندان‌پور که 206 سانتی‌متر قامت دارد بازیکن بلند ما محسوب می‌شوند و بعد از او بازیکنانی با 200 ،‌201 و 202 سانتی‌متر داریم اما نکته اینجا است که دیگر بازیکنان ما جز گاردهای تیم بالای 190 سانتی‌متر قامت دارند. ویژگی تیم ما بازیکنان پیرامونی هستند که از قامت مناسبی برخوردارند.


      او با اشاره به حضور بازیکن بلندقامتی چون محمدیوسف‌وند در تیم‌های جوانان دوره قبل بیان کرد: در دو تیم قبلی جوانان ایران بازیکنی مثل محمد یوسف‌وند بود که در زیر سبد به تیم کمک می‌کرد اما اکنون من روی جهش بازیکنان بلند قامتم حساب ویژه‌ای باز کرده‌ام که واقعا از این نظر شرایط بسیار خوبی دارند. به هر حال نمی‌توان این دوره از مسابقات جوانان را با دوره‌های قبلی مقایسه کرد چرا که نسل بازیکنان تغییر می‌کند و سیستم هر تیم متفاوت است. خوشبختانه ما در بازی اول برابر اندونزی رقابت می‌کنیم و فرصت دیدن عملکرد تیم‌های حریف از جمله چین، کره‌جنوبی، قزاقستان و لبنان را داریم که به شناخت ما کمک می‌کند.


      نوری در پاسخ به این سوال که حضور تیم ملی جوانان در لیگ دسته اول کشور چقدر در آمادگی تیمش تاثیرگذار بود؟ تصریح کرد: تاثیر خوبی داشت، اما اگر ما در طول این رقابت‌ها همه نفراتمان را در اختیار داشتیم وضعیت خیلی بهتر بود اما لیگ جوانان کشور واقعا به ما کمک زیادی کرد. با توجه به اینکه شرایط مسابقه با تمرین بسیار متفاوت است این رقابت‌ها به ما کمک کرد و من از این نظر نگرانی خاصی ندارم چرا که بازیکنانم شرایط مسابقه را تجربه کرده‌اند.


      سرمربی تیم ملی جوانان در پاسخ به این سوال که آیا تیمش مثل دوره‌های گذشته ستاره‌ای دارد یا تیمی یکدست در اختیارش است؟ گفت: اول بگویم که انشالله از این تیم چند بازیکن به بهترین سطح بسکتبال کشور خواهند رسید اما در مجموع تیم یکدست است. البته بازیکنی مثل امیرحسین آذری که تجربه جام جهانی دارد یا امیررضا شه‌روش که در لیگ‌های کشور بازی کرده با تجربه‌تر هستند اما در کل تیم ما بازیکنانی دارد که در یک سطح بازی می‌کنند. ما در سال 2008 هم که قهرمان آسیا شدیم واقعا از نیمکت ضربه خوردیم اما واقعا تیم کنونی از نظر نیمکت مشکلی ندارد. اکنون حذف سه بازیکن از 15 نفر حاضر در اردو مکافاتی شده‌است.

 

دانک: یودی نیشیدا ستاره تیم ملی زیر 16 سال ژاپن از سوی کادرفنی تیم ملی زیر 18 سال این کشور در بین 12 مرد شرکت کننده در جام ملتهای زیر 18 سال پسران آسیا در تهران قرار گرفت.

 

     نیشیدا که متولد سال 1999 است، یکی از ستاره های مسلم تیم ملی زیر 16 سال ژاپن در مسابقات جاکارتا بود. او در این مسابقات با کسب میانگین 18 امتیاز نقش موثری را در تیمش ایفا کرد و یکی از عوامل اصلی حضور ژاپن در بین چهار تیم مسابقات جاکارتا بود. علاوه بر نیشیدا چهار بازیکن دیگر به نام های میموری، کاگیتومی، ایتو و ناکاتا همگی در مسابقات زیر 16 سال جاکارتا در سال 2015 حضور داشتند که اکنون در ترکیب زیر 18 ساله های ژاپن قرار گرفتند.

     ضمن اینکه سرمربی حال حاضر تیم ملی زیر 18 سال ژاپن، Tobias Loibl آلمانی است که تابستان گذشته هدایت تیم زیر 16 ساله های ژاپن را در جاکارتا به عهده داشت. ژاپن در گروه B مسابقات با تیم های ایران، کره جنوبی، قزاقستان، اندونزی و لبنان همگروه است. ژاپنی ها در دوره قبل مسابقات زیر 18 سال آسیا که در سال 2014 به میزبانی دوحه قطر برگزار شد، جایگاه ششم را از آن خود کردند.

     بیست و چهارمین دوره جام ملتهای زیر 18 سال پسران، از 1 مرداد تا 10 مرداد 1395 در تهران برگزار می شود. سه تیم برتر این مسابقات جواز حضور در مسابقات جام جهانی زیر 19 سال پسران در سال 2017 را کسب می کنند.

دانک: تیم بسکتبال زیر 18 سال چین قصد دارد تا از چهار بازیکنی که سابقه حضور در جام جهانی زیر 17 سال را دارند بهره ببرد.

 

     بر اساس نوشته سایت رسمی مسابقات، این چهار بازیکن عبارت اند از Fan Zuming ،Wang Yibo ،Wang Zixu و Wu Yujia که با سابقه جام جهانی زیر 17 سال پا به رقابتهای جام ملتهای زیر 18 سال پسران در تهران می گذارند. این درحالی است که رقابتهای جهانی دو هفته پیش در اسپانیا به پایان رسیده است و این چهار بازیکن بعد از جام جهانی بلافاصله در اختیار تیم زیر 18 سال قرار گرفتند.

     ضمن اینکه Fan و Wang Yabo هر دو در سال 2016 در کمپ بدون مرز تورنتو شرکت کردند.

     چین در دوره گذشته که به میزبانی دوحه قطر در سال 2014 برگزار شد، یازدهمین قهرمانی خود در این رقابتها و سومین قهرمانی پیاپی خود را جشن گرفت و اکنون به دنبال قهرمانی دیگر در تهران می گردد.

     تیم چین در این دوره از رقابتها در گروه A با تیم های فیلیپین، تایوان، عراق، هند و تایلند همگروه است. ضمن اینکه آنها بخت اول صعود به عنوان تیم اول از گروه خود هستند.

     بیست و چهارمین دوره جام ملتهای زیر 18 سال پسران، از 1 مرداد تا 10 مرداد 1395 در تهران برگزار می شود. سه تیم برتر این مسابقات جواز حضور در مسابقات جام جهانی زیر 19 سال پسران در سال 2017 را کسب می کنند.

 

دانک: تیم ملی جوانان زیر 18 سال پسران لبنان جهت شرکت در مسابقات تهران اسامی بازیکنان خود را اعلام کرده است که در این بین نام 2 بازیکن از تیم زیر 16 ساله های لبنان به چشم می خورد.

 

     به گزارش سایت رسمی مسابقات، جای تعجب ندارد که دو بازیکن از تیم زیر 16 سال های لبنان یعنی سلیم علائدین و کریم زینون در ترکیب تیم زیر 18 ساله های لبنان حضور دارند. آنها در نوامبر 2015 در مسابقات جام ملتهای زیر 16 سال پسران آسیا ستارگان بی چون و چرای تیم خود بودند.

     علائدین در پایان مسابقات زیر 16 سال که به میزبانی اندونزی برگزار شد با کسب 23.3 امتیاز در رده دوم جدول امتیازآورترین بازیکنان رقابتها قرار گرفت و زینون با 22.3 امتیاز پشت سر علائدین سوم شد. تیم لبنان برای آمادگی هر چه بهتر جهت حضور در مسابقات زیر 18 سال در تهران هفته گذشته به اسکندریه مصر سفر کرد و در مسابقات بسکتبال جوانان غرب شرکت حاضر شد؛ و این دو بازیکن نقش موثری را در کسب هر چهار پیروزی برای تیمشان ایفا کردند.

     لبنان در رقابتهای جام ملتهای زیر 18 سال پسران 2016 در گروه B با تیم های ایران، کره جنوبی، قزاقستان و اندونزی همگروه است. آخرین حضور لبنانی ها در این مسابقات به سال 2012 بر می گردد که آنها در مغولستان به جایگاه هفتم رسیدند.

      بیست و چهارمین دوره جام ملتهای زیر 18 سال پسران، از 1 مرداد تا 10 مرداد 1395 در تهران برگزار می شود. سه تیم برتر این مسابقات جواز حضور در مسابقات جام جهانی زیر 19 سال پسران در سال 2017 را کسب می کنند.

 

دانک: فدراسیون بسکتبال ایران برای صدور ID کارت خبرنگاران اطلاعیه صادر کرد.

 

     بر اساس این اطلاعیه، کلیه اصحاب رسانه های مختلف دیداری، شنیداری، مکتوب و خبرگزاری های مختلف می بایست جهت دریافت آی دی کارت مسابقات بسکتبال جام ملتهای زیر 18 سال آسیا که به میزبانی تهران برگزار می شود، حداکثر تا تاریخ پنجشنبه 95.4.24 مدارک ذیل را به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نموده تا نسبت به صدور آن اقدام شود:

1- نامه معرفی از رسانه مربوطه

2- عکس 3 در 4 یک قطعه

3- کپی کارت شناسایی (ملی و یا خبرنگاری)

 

     ضمن اینکه به جهت سهولت در پوشش هرچه بهتر رقابتها توسط اصحاب محترم رسانه، لطفا در نامه معرفی رسانه مربوطه عنوان شغلی شامل عکاس و یا خبرنگار قید شود.

 

دانک: محمدرضا نوری سرمربی تیم ملی بسکتبال زیر 18 سال پسران ایران از 15 بازیکن جهت حضور در آخرین اردوی تیم ملی دعوت کرد.

 

     این اردو امروز (دوشنبه 21 تیر 1395) در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی آغاز شده است و تا آغاز مسابقات جام ملتهای زیر 18 سال پسران که به میزبانی تهران برگزار می شود، ادامه خواهد داشت. اسامی دعوت شدگان و کادر فنی تیم به شرح زیر می باشد:

1- محمد امین کمالوند (پژمان البرز)

2- محمدرضا بهرام زاد (پتروشیمی بندرامام)

3- مصطفی رضایی (فارس)

4- مهدی کریمی (زنجان)

5- امیر رضا شه روش (ری را قزوین)

6- محمدحسین جعفری (باتیس تهران)

7- امیرحسین رضایی فر (کنکو تهران)

8- شایان پور کاوه (چهارمحال و بختیاری)

9- رافی درغوکاسیان (شیمیدر تهران)

10- امیرحسین آذری (شیمیدر تهران)

11- احسان صمدی (شیمیدر تهران)

12- علیرضا بدیع الزمانی (شیمیدر تهران)

13- مهران رضایی (شیمیدر تهران)

14- امیرحسین خندان پور (مهرام تهران)

15- سهند امینیان (مهرام تهران)

سرپرست: محمدرضا فدایی نژاد (تهران)

سرمربی: محمدرضا نوری (مازندران)

مربی: علی محمد خان محمدی (گیلان)

آنالیزور: امین موزرمی (تهران)

مربی: کاظم محنایی (تهران)

فیزیوتراپ: کریم محمد پور (تهران)

بدنساز: سعید صالح نیا (البرز)

 

     بیست و چهارمین دوره رقابتهای جام ملتهای زیر 18 سال پسران آسیا از روز اول مرداد به میزبانی شهر تهران آغاز می شود. سه تیم اول این مسابقات به جام جهانی مصر صعود می کنند.

 

 دانک: مانو جینوبیلی قرارداد خود را با اسپرز تمدید کرد.

 

 مانو جینوبیلی گارد آرژانتینی و 39 ساله ی سن آنتونیو اسپرز باز هم بازنشسته نشد و با قراردادی یک ساله به اسپرز بازگشت.

مدیر برنامه ی جینوبیلی گفت: او قراردادی جدی و بسیار بزرگ با یک تیم دیگر را برای ماندن با اسپرز رد کرده است.

همچنین جینوبیلی در یک توییت گفت: خوشحالم که به شما بگم من برای یک فصل دیگر به اسپرز بر خواهم گشت.

 

جفرسون در کلیولند ماند

 دانک: ریچارد جفرسون با قراردادی 2 ساله در کلیولند ماند.

 

ریچارد جفرسون بازیکن بازیکن 36 ساله ی کلیولند کاوالیرز که در سری فینال امسال نقش بسزایی در قهرمانی کلیولند داشت با قراردادی 2 ساله و با ارزش 5 میلیون دلار با کلیولند کاوالیرز تمدید کرد.

ریچارد جفرسون پس از قهرمانی ماه قبل خود با کاوز اعلام کرده بود که بازنشست خواهد شد اما حالا قصد دارد با کلیولند شانس خود را برای قهرمانی بیازماید.

صفحه1 از11

سایت بسکتبالی دانک در 15 تیر 1393 توسط شهریار مقدمی جهت گسترش ورزش دانشگاهی بسکتبال میان ایرانیان راه اندازی شد. علاقه مندان به بسکتبال می توانند در این سایت اخبار و رویدادهای بسکتبال را در کنار نتایج و جدول لیگ های معتبر دنیا دنبال نمایند.

 

دانک در شبکه های اجتماعی

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree