شهریار مقدمی

شهریار مقدمی

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دانک : امروز در لیگ NBA شش بازی انجام شد که در مهمترین آنها گلدن استیت وریورز توانست با غلبه بر دنور ناگتز به رکورد بهترین شروع بدون باخت برسد یعنی 15 پیروزی و 0 باخت.

 

این تیم امروز میهمان دنور بود که این بازی را با برتری ۱۱۸ بر ۱۰۵ پایان داد. گلدن استیت با کسب این پیروزی به رکورد تیم های واشنگتن کپیتالز در فصل ۱۹۴۸-۴۹ و هیوستن راکتس در فصل ۱۹۹۳-۹۴ رسید و سه شنبه شب در خانه فرصت دارد تا با برتری مقابل لس آنجلس لیکرز، بهترین شروع تاریخ لیگ را از آن خود کند. کلی تامپسون در این بازی ۲۱ امتیاز ۳ ریباند، ۷ پاس منجر به گل و ۱بلاک شات به دست آورد. گلدن استیت در این مسابقه یک رکورد دیگر را نیز جا به جا کرد؛ آنها با شکست رکورد بوستون سلتیکس (فصل ۵۷-۵۸)، بهترین شروع مدافع عنوان قهرمانی در تاریخ لیگ را ثبت کردند. کنف فرید از دنور به دلیل آسیب دیدگی مچ پای چپ در این بازی غایب بود. گفته میشود که تیم گلدن استیت وریورز در بازی سه شنبه 95 درصد امکان پیروزی در برابر لاس آنجلس لیکرز را دارد .

 

 

لاس آنجلس لیکرز امروز میزبان پورتلند تریال بلیزرز در ورزشگاه استپلس سنتر لاس آنجلس بود که با نتیجه 93 بر 107 مغلوب این تیم شد. در این بازی دمیان لیلارد توانست 30 امتیاز , 6 ریباند , 13 پاس منجر به گل , 2 توپ ربایی و 1 بلاک شات بدست آورد و بهترین بازیکن بازی شود , همچنین برای لاس آنجلس لیکرز دی آنجلو راشل توانست 13 امتیاز , 9 ریباند و 6 پاس منجر به گل بدست آورد . پس از این شکست لاس آنجلس لیکرز به نتیجه 2 برد و 11 باخت در اوایل فصل رسید. برای تیم لاس آنجلس لیکرز جردن کلرکسون با آوردن 19 امتیاز پر امتیاز ترین بازیکن تیم شد.

 

 

اکلاهما سیتی تاندر با پیروزی مقابل دالاس موریکس، به ۶ برد متوالی این تیم خاتمه داد. تاندر امروز در حضور ۱۸۲۰۳ تماشاچی حاضر در چزاپیک انرژی آرینا میزبان موریکس بود و حریف خود را با نتیجه‌ی ۱۱۷ بر ۱۱۴ مغلوب کرد. راسل وستبروک با کسب ۳۱ امتیاز، ۵ ریباند، ۱۱ پاس منجر به گل، ۵ توپ ربایی و ۱بلاک شات، ستاره تیمش در این مسابقه بود. تاندر در حالی این بازی را با پیروزی به اتمام رساند که در لحظاتی از کوارتر سوم، با اختلاف امتیاز دورقمی از حریف عقب بود. این ششمین بازی متوالی بود که تاندر کوین دورنت را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

 

 

میزبان نتیجه میهمان هایلایت ها
لس آنجلس کلیپرز ۸۰ ۹۱ تورنتو رپتورز دانلود
بروکلین نتز ۱۱۱ ۱۰۱ بوستون سلتیکس دانلود
نیو اورلینز پیکانز ۱۲۲ ۱۱۶ فینیکس سانز دانلود
اکلاهما سیتی تاندر ۱۱۷ ۱۱۴ دالاس موریکس دانلود
دنور ناگتز ۱۰۵ ۱۱۸ گلدن استیت واریورز دانلود
لس آنجلس لیکرز ۹۳ ۱۰۷ پرتلند تریل بلیزرس دانلود

 

 

 دانک به نقل از سایت رسمی فدراسیون بسکتبال ایران: هفته ششم از لیگ برتر مردان ، لحظاتی قبل با انجام  5 مسابقه به پایان رسید و طی آن تیمهای پالایش نفت آبادان، دانشگاه آزاد اسلامی تهران، پتروشیمی بندر امام، شیمیدر تهران و شهرداری گرگان موفق شدند بر حریفان خود غلبه نمایند.

     در تهران و تلار بسکتبال آزادی تیمهای شیمیدر تهران  و شهرداری اراک به قضاوت آقایان  عبدیخانی ، آذرافزا و دوست به مصاف هم رفتند که در پایان شیمیدر با نتیجه 72بر65 به برتری رسید. همچنین در مشهدو به قضاوت آقایان شهمیرزادی ، سعیدی نیا و مومنی ،   ثامن این شهر میزبان تیم دانشگاه آزاد اسلامی تهران بود که  دانشگاه آزاد اسلامی تهران  موفق شد تیم ثامن مشهد را با نتیجه  83بر79 شکست دهد. همچنین تیمهای شهرداری تبریز و همنامش شهرداری گرگان در تبریز و به قضاوت آقایان حاج اسماعیلی ، قنبری و اولیازاده  رو در روی هم قرار گرفتند که شاگردان بهزاد افرادی نیا یعنی تیم شهرداری تبریز  با نتیجه 62بر53 مقابل حریف خود بازی را واگذار نمودند.در اصفهان هم آینده سازان  میهن این شهر و پترو شیمی بندر امام به قضاوت آقایان نیکخواه ، زارع و عباس زاده مقابل هم صف آرائی  کردند که شاگردان مهران شاهین طبع و تیم پتروشیمی برتری 79بر53 را از آن خود نمودند. در آخرین بازی هم پالایش نفت آبادان  و نیروی زمینی پدیده هفته قبل  با قضاوت  آقایان جوادی ، خادم حسینی و مرادی مقابل هم به میدان رفتند  که نفتیها برای تداوم مدعی بودن خود در لیگ امسال به برتری 68بر62 رسیدند.نتایج کلی بازیهای هفته ششم به شرح زیر است:

ثامن مشهد                 79                      دانشگااه آزاد اسلامی              83

آینده سازان میهن اصفهان      53          پتروشیمی بندر امام               79

شیمیدر تهران               72                    شهرداری اراک                        65

شهرداری تبریز              53                   شهرداری گرگان                       62

پالایش نفت آبادان          68                نیروی زمینی تهران                 62

دانک: در ادامه مسابقات بسکتبال آمریکا NBA ، امروزمسابقات با 12 بازی ادامه یافت. پر امتیازترین مسابقه امروز بین تاندربرد و مجیک بود که با مجموع 275 امتیاز رد و بدل شده با پیروزی تاندربرد با امتیاز 139 به 136 مجیک پایان یافت.  تراسل وسبروک با 48 امتیاز ، 11 ریباند و 8 پاس منجر به گل از تاندربرد و نیکولا وسویچ با 26 امتیاز، 7 ریباند و 1 پاس منجر به گل بهترین های زمین بودند.سایر امتیازات به شرح زیر میباشد:

 

 

میزبان نتیجه میهمان
کاوالیر 102 92 میامی
مجیک 136 139 تاندر
سونتی سیکس رس 99 71 جاز
سلتیک 103 113 راپتور
بولز 94 98 پیستون
هاوکس 97 94 هورنست
باکز 113 118 ویزارد
اسپورز 102 75 نتز
ناگت 78 95 تیمبرولوز
راکت 92 112 وریورز
کینگز 132 114 لیکرز
سانز 110 92 تریل بلیزر
 

 

 

دانک: ملی پوش تیم بسکتبال شیمیدرسلف تهران با بیان اینکه همیشه به بازی در گرگان علاقه مند بوده ام گفت: تیم های ریشه داری مانند مهرام اگر در لیگ غایب باشند تیم ملی متضرر می شود.

     به نقل از خبرگزاری مهر، اوشین ساهاکیان پس از پیروزی تیم شیمیدر تهران بر تیم شهرداری گرگان در مورد این بازی اظهار کرد: اولین بازی لیگ همیشه حساس است و از هواداران بسکتبال گرگان درخواست می کنم از شکست تیم شهرشان دلگیر نشوند.

ساهاکیان افزود: با شناختی که از فضای حاکم بر سالن و تیم گرگان و یارگیری تیم شهرداری داشتم، فکر نمی کردم که با چنین اختلافی پیروز شویم اما برخی بازیکنان این تیم خیلی دیر رسیده بودند و ناهماهنگی در تیم زیاد به چشم می خورد.

وی در مورد بازی بازیکن خارجی تیم شهرداری بیان کرد: بازی بسکتبال بالا و پایین زیادی دارد و اینگونه نیست که بازیکن دوساعت قبل از بازی به تیم اضافه شود و نباید از وی انتظار زیادی داشته باشیم.

وی در مورد تیم شهرداری گرگان اظهار کرد: من مطمئن هستم که تیم گرگان امسال شگفتی ساز خواهد شد و بازی های خیلی خوبی در گرگان به نمایش خواهد گذاشت.

تماشاگران گرگانی، بسکتبال را می فهمند

این ملی پوش تیم شیمیدر به فضای حاکم بر سالن امام (ره) گرگان اشاره و خاطرنشان کرد: فضای سالن گرگان را دوست دارم و آرزویم است که در تمام شهرها تماشاگران با این شور و شوق تیم خود را تشویق و حمایت کنند.

ساهاکیان تصریح کرد: گرگان شهری است که مردم آن بسکتبال را می فهمند و تیم های این شهر همواره از حمایت تماشاگران بهره مند بودند و تیم های آن عملکرد خیلی خوبی در لیگ داشته اند.

وی یادآور شد: آقایان ایزدپناه و کلاسنگیانی دوتن از بهترین دوستان گرگانی من هستند که حق استادی بر گردن من دارند و به همین خاطر نسبت به مردم و هواداران تیم گرگان علاقه مند هستم.

وی درباره تیم شیمیدر تهران بیان کرد: تیم جوانی داریم و سال اولی است که در لیگ برتر بازی می کنیم. در این بازی باانگیزه شروع کردیم اما اشتباهات خیلی زیادی در زمین داشتیم و با تمریناتی که در طول فصل انجام می دهیم اشتباهات را به حداقل می رسانیم.

ملی پوش تیم شیمیدر از اظهارنظر درباره جایگاه نهایی تیم خودداری کرد و گفت: اکنون خیلی زود است که بخواهیم در مورد آینده و جایگاه تیم صحبت کنیم. شیمیدر سال نخست حضورش در لیگ را تجربه می کند و نمی توانیم انتظار داشته باشیم که حتماً به مقام قهرمانی دست یابد.

وضعیت سرمربی تیم ملی یک و نیم ماه دیگر مشخص می شود

اوشین ساهاکیان درباره غیبت تیم قهرمان فصل گذشته لیگ بسکتبال بیان کرد: مهرام همانند تیم ذوب آهن اصفهان از قدمت بالایی در لیگ برخوردار است و باعث تاسف است که چنین تیم هایی در لیگ حضور نداشته باشند.

ساهاکیان تصریح کرد: علت کناره گیری این تیم ها را نمی دانم اما هراندازه که چنین تیم هایی را از دست بدهیم، کیفیت و جذابیت لیگ خیلی کم می شود و تیم ملی ضرر خواهید دید.

وی همچنین درباره وضعیت سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: نتیجه ای که در مسابقات اخیر جام ملت های آسیا کسب کردیم مطلوب نبود و شنیده ام رئیس فدراسیون در جلسه ای با وزیر ورزش و جوانان از تمایل خود به ابقای «بائرمن» سخن گفته است.

وی افزود: بازی های دشواری پیش رو داریم و فکر می کنم حداکثر تا یک ماه و نیم دیگر مشخص خواهد شد چه کسی سکاندار تیم ملی می شود.

ملی پوش مطرح بسکتبال در پاسخ به این سوال که تیم ملی با مربی خارجی موفق به کسب سهمیه المپیک خواهد شد یا خیر، گفت: کسب سهمیه المپیک به مربی داخلی یا خارجی ارتباطی ندارد و همه این افراد آنقدر دانش فنی دارند که بتوانند تیم ملی را هدایت کنند و فقط نتیجه گرفتن در زمین بازی اهمیت دارد.

از هفته نخست لیگ برتر بسکتبال بازی تیم های شهرداری گرگان و شیمیدرسلف تهران با نتیجه ۷۸ بر ۶۲ به سود تیم تهرانی به پایان رسید.

 

دانک: مسابقات لیگ NBA در روز 29 نوامبر 2015 با پیروزی تیم های گریزلیز، هاکس و کلیپرز پیگیری شد.

 

     در اولین بازی روز، تیم بسکتبال ممفیس گریزلیز با حساب 112 بر 103 مقابل میزبان خود، ایندیانا پیسرز به برتری رسید. در این دیدار مارک گسل با کسب 20 امتیاز، 8 ریباند، 3 پاس منجر به گل و 1 بلاک شات نقش موثری را در پیروزی تیمش ایفا کرد. این اولین پیروزی ممفیس در این فصل رقابتها محسوب می شود و تیم پیسرز هنوز به برد در این فصل رقابتها نرسیده است. پاول جرج در این بازی برای ایندیانا توانست 18 امتیاز و 8 ریباند به دست آورد. (دانلود هایلایت های مسابقه)

     نیویورک نیکس در در زمین خود با نتیجه ی 112 - 101 مغلوب آتلانتا هاکس شد. در این بازی که با حضور 19812 تماشاگر برگزار شد، جف تیگ از هاکس با 23 امتیاز، 4 ریباند، 8 پاس منجر به گل و 1 توپ ربایی بهترین بازیکن مسابقه بود. در سوی مقابل کارملو آنتونی با 25 امتیاز نتوانست مانع شکست تیمش شود. (دانلود هایلایت های مسابقه)

     دو تیم بسکتبال لس آنجلس کلیپرز و دالاس ماوریکس در آخرین بازی روز به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم کلیپرز در خانه موفق شد 104 بر 88 ماوریکس را مغلوب خود کند. بلیک گریفین در این بازی با 26 امتیاز، 10 ریباند، 2 پاس منجر به گل، 1 توپ ربایی و 1 بلاک شات علاوه بر اینکه دبل دبل کرد، برترین بازیکن مسابقه بود. (دانلود هایلایت های مسابقه)

 

دانک: فصل جدید لیگ حرفه ای بسکتبال ایران روز 7 آبان 1394 با برگزاری پنج دیدار آغاز شد.

 

     در اولین و مهمترین بازی این هفته، تیم بسکتبال دانشگاه آزاد اسلامی تهران در سالن اختصاصی خود موفق شد با حساب 87 بر 54 از سد نقت آبادان عبور کند. در این دیدار پرحاشیه که با اخراج محمد حسن زاده و حماد سامری همراه بود، بازیکنان دو تیم به خصوص نفت آبادان نسبت به داوری اعتراض داشتند. لازم به ذکر است که ابوالفضل سیدی بازیکن جوان تیم دانشگاه آزاد در این بازی به میدان رفت و عملکرد نسبتا خوبی را به نمایش گذاشت.

 

     شهرداری گرگان در پرتماشاگرترین بازی هفته نتوانست در حضور تماشاچیان پرشور خود مقابل تیم شیمیدر تهران به برتری برسد و 78 بر 62 مغلوب میهمان خود شد. لازم به ذکر است که دو تیم در این نیمه اول این مسابقه بسیار نزدیک به یکدیگر پیش می رفتند ولی از نیمه دوم و به خصوص کوارتر آخر تیم شیمیدر تهران توانست نبض بازی را به دست بگیرد.

 

     اولین شگفتی فصل در بندرامام و با شکست پتروشیمی این شهر مقابل ثامن مشهد رقم خورد. شاگردان مهران شاهین طبع در همان ابتدای بازی به سختی با حریف خود بازی می کردند و در نهایت 90 - 86 مغلوب تیم رده هشتم فصل گذشته لیگ حرفه ای شدند. لازم به ذکر است که در این بازی با اینکه هوادارانی از پتروشیمی بندرامام در سالن حضور داشتند ولی استقبال بسیار خوبی از بازی نشده بود.

     نتایج کامل مسابقات لیگ حرفه ای بسکتبال ایران در هفته اول فصل 1394-95:

 

دانشگاه آزاد اسلامی تهران 87 - 54 پالایش نفت آبادان

شهرداری گرگان 62 - 78 شیمیدر تهران

شهرداری اراک 68 - 60 آینده سازان میهن اصفهان

پتروشیمی بندرامام 86 - 90 ثامن مشهد

نیروی زمینی تهران63 - 67 شهرداری تبریز

 

 

     هفته دوم مسابقات لیگ حرفه ای بسکتبال ایران در فصل 1394-95 روز دوشنبه 11 آبان برگزار می شود که بر اساس برنامه، شهرداری تبریز میزبان آینده سازان میهن اصفهان است. پالایش نفت آبادان از ثامن مشهد پذیرایی می کند. در حساس ترین بازی هفته شیمیدر در سالن آزادی تهران میزبان پتروشیمی بندرامام است و نیروی زمینی پس از این دیدار با شهرداری اراک دیدار خواهد کرد. شهرداری گرگان و دانشگاه آزاد هم در شمال کشور با هم رقابت خواهند کرد. تمام بازی ها به جز دیدار دو تیم نیروی زمینی و شهرداری اراک ساعت 16:00 برگزار خواهد شد. این دیدار پس از پایان بازی شیمیدر تهران و پتروشیمی بندرامام و در ساعت 18:00 برگزار می شود.

 

 

صفحه1 از5

سایت بسکتبالی دانک در 15 تیر 1393 توسط شهریار مقدمی جهت گسترش ورزش دانشگاهی بسکتبال میان ایرانیان راه اندازی شد. علاقه مندان به بسکتبال می توانند در این سایت اخبار و رویدادهای بسکتبال را در کنار نتایج و جدول لیگ های معتبر دنیا دنبال نمایند.

 

دانک در شبکه های اجتماعی

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree